News From Kam Management

News From Kam Management
SÜREYYA OPERASI “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“
BENEDICT KLOECKNER  & DANAE DÖRKEN DUO KONSERİ
10 Ocak  2022 Pazartesi – 20:00

Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası‘nın başlattığı “VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“ konser serisi Ocak ayında Alman çellist Benedict Kloeckner ve Yunan asıllı Alman Danae Dörken duo konseri  ile devam ediyor.
İstanbullu klasik müzikseverlere Süreyya Operası’nın büyülüyeci atmosferinde verecekleri “ Nostalji ve Devrim Arasında”  temalı bu konserlerinde seçtikleri eserleri  bir CD olarak kaydederken amaçlarının Schumann’ın yenilikçi ruhuyla, onun geçmişin müziğine, özellikle Johann Sebastian Bach’ın müziğine, olan tutkusunu 20. yüzyıl kompozisyonlarıyla birleştirmeyi amaçlamışlar. Dinleyiciler Schumann’ın müziğinde Bach gibi üstatların ortaya koyduğu en yüksek sanatsal standartta müziği dileyebilecekleri gibi, aynı zamanda halkın anlayabileceği basitlikte bir “halk tarzı” yaratmak için gösterdiği çabayı duyacaklardır.
Programda eserleri yer alan Dmitri Shostakovich ve Bohuslav Martiniqual içinde vazgeçilmez olan şiirsellik, duyarlılık ve samimiyet çok net bir şekilde Schumann’ın müziğinde karakterize edilir. İnsanlığın sahip olması gereken bu ve benzeri unsurlar insanlığın gerçekliği ile tezat oluşturuyor olsa da Leonard Bernstein bu şiddete karşı koymak için müziği kullanmıştır.
Benedict Kloeckner ve Danae Dörken programlarını icra ederken bu şiddete cevaplarını Leonard Bernstein’ın ruhuna uygun olarak müzikleriyle vermekte ve dinleyicileri “her zamankinden daha yoğun, daha güzel, daha özverili ve devrimci bir ruhla çalacakları ” konserlerine davet etmekteler.
KAM MANAGEMENT & DERMOSKIN’nin katkılarıyla gerçekleşecek bu konserler serisinin biletleri Süreyya Operası gişesinden ve Kadıköy Belediyesi’ne ait  https://bilet.kadikoy.bel.tr/ sitesinden satın alınabilir.
“VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ“nde buluşmak üzere…
VİRTÜÖZLERİN MÜZİĞİ
“ NOSTALJİ & DEVRİM ARASINDA
BENEDICT KLOECKNER  / Çello  & DANAE DÖRKEN / Piyano 
DUO KONSERİ
Program:
  • Robert Schumann        Çello ve Piyano için Beş Halk Tarzı Eser, Op. 102
  • Bohuslav Martinů         Çello ve Piyano için Slovak Melodisi Temalı Varyasyonları, H. 378
  • Robert Schumann        Çello ve Piyano için Üç Fantezi Eser, Op. 73
  • Robert Schumann        Çello ve Piyano için Adagio & Allegro La Bemol Majör, Op. 70
  • Dmitri Shostakovich    Çello ve Piyano Sonatı, Re Minör Op. 40